O nás

Pár slov k našemu klubu

Nikdy bych nevěřil, že založení lezeckého oddílu Los Buenos Escaladores se stane skutečností! Původní Vláďova myšlenka byla brána do úst, řekněme, spíš s jistou nadsázkou, s recesí a každá zmínka o klubu byla doprovázena množstvím vtipných poznámek, které vedly k víceméně úsměvným situacím. Navíc jsme si vždy velmi dobře uvědomovali, že v lezení nemáme, a ani nechceme mít, žádné sportovní ambice.

Náhle bylo 6. září 2005 a my jsme byli zaregistrováni u ČHS… Je těžké vysvětlovat proč jsme se k tomuto kroku odhodlali, ale jsem si jistý, že každý, kdo prošel lezeckým výcvikem horoškoly Rockstar - ať už jen základním manínským kurzem nebo všemi dalšími - a snažil se poté participovat v některém z českých oddílů, s námi jistě sdílí pocit, který jsme zažívali a zažíváme vlastně dodnes - překvapení z toho, co se na českých skalách děje! A tak v nás každým dnem sílilo přesvědčení, že by to chtělo něco „svého“ - klub, který nebude brát bezpečnost na lehkou váhu a lezení bude vnímáno jako radost a ne jako sportovní klání. A nejde jen o to!

Druhou stránkou a hnacím motorem je i ryzí kamarádství, které se nejen v Maníně, ale především tam, peče stejně dobře jako kvalitní výcvik nováčků i pokročilých lezců. A jak to tedy začalo?

Za dveřmi historického vývoje klubu se skrývá dlouhá cesta náhod a zajímavých setkání. Mám na mysli zejména první podání ruky s Duškem Zajacem, kterého Los Buenos Escaladores vnímají jako svého dobrého guru, anebo později přímo osudové seznámení s Vláďou v rámci práce na Marlboro Adventure, z čehož bez jakýchkoliv pochybností vzešla prudce sehraná a progresivní lezecká dvojice. A takových podivuhodných setkání se staly tisíce.

Jednoduše, díky za všechno co se stalo a díky za to, že nás to dovedlo až k samostatnému horolezeckému oddílu. Díky Vláďovi, že se mnou začal lézt a díky mně, že jsem to s ním vydržel, díky Duškovi, díky soukmenovcům, kteří s námi do toho šli a díky té šťastné náhodě, která nás až doposud provázela. Věříme, že Los Buenos Escaladores nebude uzavřený oddíl, a že filosofie klubu osloví i další zájemce o bezpečné lezení - velmi rádi mezi námi uvítáme všechny nadšené lezce, kteří vědí, že na jištění osmou není něco v pořádku…

Borůvčák

Oddílové záležitosti…Vyhledávání

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Zajímavé odkazy

(archiv)